Implanty

Implantologia jest to dziedzina w stomatologii, która zajmuje się przywróceniem brakujących zębów z zastosowaniem implantów. Powodzenie przeprowadzonego zabiegu chirurgicznego wymaga zwrócenia uwagi na szereg aspektów związanych z pacjentem oraz postępowaniem leczniczym. Znajomość protokołu chirurgicznego pozwala efektywnie przeprowadzić zabieg implantacji. Zawiera on prawidłowe planowanie zabiegu, odpowiednią ilość i jakość kości, wystarczający okres gojenia oraz szczegółową informację pozabiegową dla pacjenta. Są to czynniki, które odgrywają kluczowa role w powodzeniu zabiegów implantologicznych.

Mając na uwagę najwyższą, jakość usług w zakresie implantacji wyselekcjonowaliśmy dla Państwa systemy, które swą renomę opierają na doświadczeniach europejskich i światowych chirurgów implantologów.

W ramach naszego gabinetu rekomendujemy Państwu:

System Szwajcarski

  1. Straumann

Gdy pacjent oczekuje leczenia implantologicznego chcemy zapewnić mu najlepsze możliwe rozwiązania i spełnić jego oczekiwania. Straumann to więcej niż implant – to poczucie bezpieczeństwa! System implantologiczny Straumann został zaprojektowany z myślą o wsparciu lekarzy w tym procesie poprzez polepszenie efektów leczenia bazując na pionierskich rozwiązaniach.

Implanty w systemie Straumann to numer jeden na świecie i zaufanie opierające się na 60-ciu latach jakości innowacji.

Co wyróżnia system implantologiczny Straumann?

  1. SLA ACTIVE – unikatowa powierzchnia dla lepszej przewidywalności i krótszego czasu leczenia
  2. Roxolid – materiał dla mniej inwazyjnych opcji leczenia
  3. Dożywotnia gwarancja na implanty

Pragnąc wyjść naprzeciw możliwościom pacjenta oraz wspierając go w świadomej decyzji przy wyborze systemu pragniemy polecić Państwu bardzo dobrą ofertę:

Całkowity koszt wszczepu Straumann wraz z odbudowa protetyczną i łącznikiem to tylko 5300 zł

Koszt wszczepu – 2800 zł
Koszt korony protetycznej – 2500 zł

Jeżeli szukasz tańszych rozwiązań odwiedź naszą stronę PROMOCJE

Inne systemy implantologiczne:

System Koreański

  1. CWM

Pragniemy również zapewnić, że Nasz zespół spełni oczekiwania w zakresie każdego systemu. Jeżeli proces implantologiczny został rozpoczęty na bazie innej metody również w takim przypadku bez żadnych przeszkód dokończymy Państwa pracę.

DLACZEGO I DLA KOGO IMPLANTY

  • Implanty są idealnym rozwiązaniem dla każdego pacjenta, który chce w sposób trwały uzupełnić swoje braki zębowe ( jeden lub kilka )
  • Implanty są rozwiązaniem, które służyć nam będą użytkuje dożywotnio
  • Wiek nie jest żadnym czynnikiem decydującym o możliwości wykonania zabiegu ( Nasz najstarszy pacjent implantologiczny miał 85 lat i z powodzeniem użytkuje pracę na 16 implantach !! )
  • Implanty przywracają pacjentowi komfort posiadania pięknego uśmiechu, ponieważ zapewniają doskonałe efekty estetyczne przy zachowaniu naturalnego wyglądu odzyskanego uzębienia
  • Implanty pozwalają na uniknięcie kłopotów związanych z uzupełniani ruchomymi – protezy zębowe oraz szlifowania zębów w przypadku tradycyjnej metody odzyskiwania braków zębowych przy wykorzystaniu mostów protetycznych

CO TO SĄ IMPLANTY

Implantami nazywamy tytanowe wszczepy, które umieszczane są w kości w miejscu po utraconym zębie. Pełnią one rolę korzenia zęba stanowiąc filar dla nowej odbudowy protetycznej, jaka na nim powstanie.

Implanty są idealnym rozwiązaniem zarówno w przypadku pojedynczego braku, kilku braków jak również przy całkowitym bezzębiu.

Podstawą długotrwałego funkcjonowania wszczepu jest jego mocna integracja – zrośnięcie się z kością własną pacjenta. Dlatego Nasz gabinet przykłada szczególną uwagę do odpowiedniego przygotowania kości przed zabiegiem stosując sterowaną regenerację kości, jeżeli są takie wskazania.

Nie ma żadnych ograniczeń, do co czasu funkcjonowania implantów. Nie trzeba ich wymieniać po upływie określonego czasu użytkowania.

PRZEBIEG LECZENIA

Konsultacja

Wizyta konsultacyjna jest konieczna, aby zapoznać się z oczekiwaniami pacjenta oraz ocenić możliwości kliniczne do wykonania zabiegu.

W celu dokładnej diagnostyki w Naszym Gabinecie wykonywane jest najpierw zdjęcie radiologicznej – Pantomogram na podstawie, którego lekarz omawia możliwości leczenia. Jest to podstawa do rozpoczęcia przygotowania planu działania. Jeżeli na jego podstawie lekarz stwierdza możliwość wykonania implantacji kieruje Pacjenta na pogłębioną diagnostykę w postaci badania kości Tomografie – jest to niezbędne badanie, aby możliwe było precyzyjne zaplanowanie dobrania odpowiedniej szerokości platformy, czyli szerokości implantu oraz jego długości. Badanie to zwane również CBCT i pozwala obejrzeć w przestrzeni 3D wszystkie struktury w obrębie planowanego wszczepu i na tej podstawie określić odległości od struktur, których nie wolno naruszyć podczas zabiegu i są to – w szczęce górnej błona zatokowa a w dolnej kanał żuchwy. Dlatego w Naszym Gabinecie nie wykonujemy zabiegów implantacji tylko w oparciu o zdjęcie, jakim jest pantomogram nie da się, bowiem na jego podstawie precyzyjnie określić odległości od opisanych powyżej struktur oraz szerokości wyrostka gdyż takie zdjęcie jest spłaszczonym obrazem 2D.

ZABIEG

Po odbyciu konsultacji, wykonaniu powyższych badań oraz pozytywnej kwalifikacji przystępujemy do wykonania zabiegu implantacji. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ wykonuje się do znieczuleniu miejscowym takim samym, w jakim leczy się zęby wykonując np. wypełnienia podczas zwykłego leczenia zachowawczego. Dodatkowo każdy z naszych pacjentów jest zabezpieczony farmakologicznie, ponieważ zabieg wykonuje się w osłonie antybiotykowej.

Technika wykonania umiejscowienia wszczepu w kości jest nieskomplikowana. Polega ona na odsłonięciu w miejscu planowanego wszczepu kości poprzez zsunięcie płata śluzówkowego przygotowania łoża do wszczepienia implantu przy użyciu odpowiedniej długości oraz szerokości „trepanów” następnie umieszczenia wszczepu w przygotowanym łożu zamknięcia go tzw. śrubą zamykająca i zszyciu odpreparowanego wcześniej płata śluzówkowego. Czas, jaki potrzebny jest na wykonanie pojedynczego wszczepu to z całym przygotowaniem pacjenta, znieczuleniem i objaśnieniem zaleceń poimplatacyjych oraz wykonaniem kontrolnego zdjęcia pozabiegowego to około 45 minut. Po około 10-14 dniach pacjent zgłasza się na zdjęcie założonych szwów. Po wykonaniu wszczepu implant musi się zintegrować z kością. Jest to okres minimum 3 miesięcy w przypadku szczęki dolnej oraz minimum 6 miesięcy w szczęce górnej.

W tym okresie pacjent nie pozostaje bez uzupełnienia miejsca, w którym nie posiada zębów. Wykonywania jest tymczasowa praca protetyczna, którą pacjent z powodzeniem użytkuje w czasie integracji wszczepu.

ODBUDOWA PROTETYCZNA

Po zalecanym okresie pacjent zgłasza się do Naszego Gabinetu i wykonujemy zdjęcie radiologiczne na podstawie, którego lekarz ocenia stan kości wokół wszczepu i podejmuje decyzję o jego odsłonięciu. Kolejnym etapem jest okres 14 dni, kiedy pacjent nosi śrubę gojąca w celu uzyskania odpowiednie do profilu wyłaniania śluzówki. Nasz gabinet stosuje wyłącznie cyrkonowe śruby gojące, ponieważ jest to jedyny materiał, który pozwala w zupełności wyeliminować odkładanie się jakichkolwiek bakterii pozwalając uniknąć tzw. pompy bakteryjnej. Żadne z dostępnych śrub tytanowych nie pozwalają uzyskać takiego efektu.

Po uzyskaniu satysfakcjonującego efektu uformowania śluzówki wokół wszczepu pobierany jest wycisk specjalnymi masami silikonowymi w celu wykonania docelowej pracy protetycznej. Odbudowa może być wykonana z masy porcelanowej na podbudowie metalowej lub z tlenku cyrkonu – korona pełnoceramiczna, która charakteryzuje się wyjątkową estetyką i polecana jest w szczególności do odbudowy braków zębowych w odcinku przednim w tzw. linii uśmiechu. Prace takie są wycinane z bloczka cyrkonu w najnowszej technologii systemu CADCAM. Współpracujemy w tym zakresie z jednym z najlepszych laboratoriów w Warszawie „LOGIDENT”, który jako jeden z nielicznych w Polsce posiada powyższą frezarkę pozwalając na spełnienie wszystkich oczekiwań pacjenta w zakresie kształtu, wielkości oraz koloru zęba, który będzie osadzony na łączniku zamontowanym na wszczepie. Efekty, jakie uzyskujemy za każdym razem, kiedy wydawana jest gotowa praca protetyczna w pełni satysfakcjonują naszych pacjentów.

Przygotowana w ten sposób praca wykonaną ze szczególną dbałością o każdy szczegół zostaje na stałe zamocowana na wszczep przy wykorzystaniu łącznika ( tytanowego lub cyrkonowego). Montaż korony na łączniku może odbywać się w dwojaki sposób. Praca taka może zostać przykręcona lub zacementowana na stałe przy użyciu specjalnych cementów protetycznych.

Czas, jaki jest potrzebny na wykonanie poszczególnych etapów.

Część chirurgiczna:

  • Wizyta konsultacyjna – 30-45 min
  • Wizyta implantacji – 45 min
  • Wizyta kontrolna/zdjęcia szwów – 5 min

Część protetyczna:

  • Wizyta odsłonięcia i założenia śruby gojącej po okresie pełnej integracji – 30 min
  • Wizyta pobrania wycisków w celu przygotowania pracy protetycznej– 30 min
  • Wizyta wydania i zacementowania pracy – 30 min
  • W Naszym Gabinecie stosujemy kilka systemów implantologicznych, co pozwala zawsze wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjenta jego możliwością finansowym oraz warunkom klinicznym, z jakimi się zgłasza.
  • Każdy z nich pozwala na indywidualne zaprojektowanie odbudowy protetycznej dzięki funkcjonalności elementów, które posiadają.

Wybierając Nasz Gabinet mogą mieć Państwo pewność, że zabieg zostanie odpowiednio zaplanowany, wykonany z warunkach pełnej sterylności a po zabiegu dostaną Państwo paszport z potwierdzeniem, jaki implant został wszczepiony i odpowiednio opisany. Możecie mieć Państwo pewność, że dołożymy wszelkich starań by efekt końcowy przekroczył Państwa oczekiwania. Przykładamy szczególną uwagę do dokładności zaplanowania każdego z etatów leczenia oraz zapewnienia pacjentowi komfortu podczas każdej z wizyt poprzez kompleksowość działań oraz otwarte podejście do oczekiwań pacjenta.

RODZAJE WYKONYWANYCH PRAC NA IMPLANTACH

Implanty dzięki swojej funkcjonalności pozwalają na zaplanowanie różnorodnych rozwiązań protetycznych, jakie mogą na nich powstać.

Poniżej mogą się Państwo zapoznać się z niektórymi z nich:

  1. Odbudowa protetyczna jednego braku zębowego – pojedyncza, singlowa korona na implancie
  2. Odbudowa protetyczna kilku braków – W zależności od ich ilości oraz miejsca:
    • uzupełnienia mostami protetycznymi
    • uzupełnienia na tzw. belkach np. cyrkonowych
  3. Uzupełnienia bezzębia
    • uzupełnienia na tzw. bekach np. cyrkonowych (montowana na około 8 wszczepach)
    • uzupełnienia protezami overdenture (montowana na 2 – 4 wszczepach)

Ponieważ okoliczności, w jakich dochodzi do utraty zębów bywają różne i nie zawsze warunki kliniczne pozwalają od razu na wykonanie implantacji proponujemy zabiegi, które dają możliwość odtworzenia struktur umożliwiających dokonania wszczepu.

Pierwszym bardzo powszechnym zjawiskiem jest zanik kości, jaki pojawia się w miejscu, w którym ząb został usunięty i w odpowiednim czasie nie doszło do uzupełnienia tego miejsca.
Zanik może mieć dwojaki wymiar:

  • pionowy
  • poziomy

Może mieć miejsce również zjawisko łączące obydwa te wymiary, zatem zanik pojawił się równocześnie w wymiarze pionowym i poziomym.

W takich przypadkach stosujemy zabieg zwany – Sterowaną regeneracją kości (GBR) lub Augmentacją – są to określenia tożsame.

Zabieg ten pozwala Nam przebudować kość w okolicy, w której jej zanik uniemożliwia wykonanie wszczepu. Polega on na użyciu materiału kościotwórczego, który dzięki swym właściwością odbudowuje kość w miejscu zaniku. Po wykonaniu Augmentacji należy odczekać w zależności od rozległości zabiegu minimum 6 miesięcy, aby kość w odpowiedni sposób się przebudowała, po czym przystępujemy do działań związanych z implantacją.

Kolejnym zabiegiem, który otwiera nam drogę do zabiegu implantacji w przypadku ograniczeń klinicznych jest zabieg – Podniesienia dna zatoki – Sinus Lift

Jest to procedura polegająca na uniesieniu struktur zatokowych przy użyciu np. materiału kościotwórczego.

RODZAJE IMPLANTACJI

Z uwagi na czas i okoliczności, w jakich wykonuje się powyższy zabieg możemy go podzielić według klasyfikacji czasowej na:

  • Implantację natychmiastową – podczas jednego zabiegu wykonujemy usunięcie zęba i wprowadzenie wszczepu w jego miejsce
  • Implantację wczesną – jest do zabieg, który polega na wprowadzeniu wszczepu maksymalnie do 2 tygodni po usunięciu zęba
  • Implantacja w warunkach po przebudowie kości materiałem kościotwórczym lub samoistnej regeneracji

Każdy z powyższych opisów jest procesem, w którym wykorzystujemy różnego rodzaju implanty dostosowane swoją grubością oraz agresywnością używanego skrętu nacięcia gwintu implantu oraz jego zakończenia do warunków klinicznych pacjenta.